Ja jestem włóczęgą, wiedźminem, mutantem, który wykańcza czerwone potwory.
Blog > Komentarze do wpisu
Anonimowe paszkwile

Pamiętacie "niezależny" głos tajemniczego komentatora w brukselskim Le Soir informujący, że Polska spadła do trzeciej ligi w Europie, w chwili gdy wszystkie europejskie tytuły podawały dokładnie odwrotną informację? A pamiętacie jak długo ww. tekst wisiał na jedynce elektronicznej Wyborczej? A czy ktoś jeszcze pamięta kto był tajemniczym, niezależnym komentatorem? Przypomnę - Jerzy Kuczkiewicz.

Dziś, na stronach gazety.pl znow możemy poczytać paszkwil na temat naszej ojczyzny. Znow anonimowy. Tym razem trudniej ustalić autora (co byłoby zapewne niewygodne bo zmieniłoby znów wydźwięk artykułu) ze względu na to, że tekst ukazal się w Economist , a tam autorzy nie podpisują własnych tekstów. Lecz po bliższym przyjrzeniu się tekstowi możemy przypuszczać, że znów lokalne autorytety srają do własnego gniazda pomagając spłodzić paszkwil? Sami zobaczcie, że z rzetelną analizą anonimowy artykuł ma niewiele wspólnego .Otóż The Economist pisze tak:

Mściwy, pogrążony w paranoi, narkotycznie uzależniony od kryzysów, podzielony i w większości niekompetentny polski rząd przetrwał tylko dlatego, że gospodarka jest silna, a opozycja słaba.

Cóż za wyważona opinia niezależnego komentatora, ale znamy to już z wypowiedzi np. Niesiołowskiego o małych mściwych ludziach, co z lubością cytuje gazeta, bo przecież lustracja jest w jej rozumieniu zemstą a niedochodzeniem prawdy. Czy też zemstą jest dochodzenie w sądzie poszanowania urzędującego prezydenta gdy jeszcze za Kwaśniewskiego czy Wałęsy było to czymś na porządku dziennym.

W korespondencji z Warszawy publicysta brytyjskiego tygodnika "The Ecomomist" negatywnie ocenia politykę personalną, wewnętrzną, zagraniczną i ekonomiczną braci Kaczyńskich.

Wystarczy, że obejrzał Fakty TVN czy Polsatowskie, tam wyrażane są same negatywne opinie. Szkoda, że nie pokusił się o rozmowę z jakimś członkiem rządu (ups, zapomniałem, przecież oni są niekompetentni co zostało zaznaczone a początku tekstu a jedyny mówiący po angielsku minister został wyrzucony - Utrata Sikorskiego, który jako jedyny potrafił mówić do rzeczy po angielsku uwypukli jeszcze słabości pozostałych).

Odszedł Radek Sikorski, po tym jak odkrył, że śledzą go ludzie Macierewicza, który w miejsce zlikwidowanego WSI utworzył prywatną agencję wywiadowczą braci Kaczyńskich.

Ten kawałek o prywatnej agencji wywiadowczej Kaczyńskich jest mistrzowski. Szczególnie w chwili gdy uwolniono Lesiaka (o czym przecież nie warto pisać)

Według polskich informatorów gazety jest to oznaka słabości rządu, w którym mają szansę pozostać tylko osoby lojalne i pasywne. Komentator pisze, że obecna władza wydaje się przyhamowywać reformy, stanęła prywatyzacja, a administracja jest ślamazarna.

I znów anonimowi informatorzy, w artykule na temat sytuacji politycznei i ekonomicznej obcego kraju. zetelna wiedza dla brytyjskiego czytelnika, pan Felek w sklepie na Marszałkowskiej powiedział...

I najważniejsza analiza:

Tygodnik źle ocenia również polską politykę zagraniczną, zwłaszcza wobec Niemiec, a dyplomację określa jako niekompetentną. Zwraca też uwagę, że wysokie podatki w sferze zatrudnienia spowodowały wyjazd za granicę ponad miliona Polaków i powszechne braki na rynku pracy.

Czyli gorzej niż na Białorusi, stamtąd przynajmniej nie uciekają, a odkąd Kaczyńscy doszli do władzy w Polsce zaczęla się polityczna emigracja (publicyści "niezależni" biją na alarm już od dawna)

I jeszcze jedno, założę sie, że ten ptrzedruk znów dlugo powisi na portalu, przeciez niezależny komentator potwierdzil to, co i tak wszyscy wiemy...

PS.

A może ktoś z czytelników wie kto jest komentatorem Economist w Polsce? Już chyba nie Edward Lucas?

PS2

TUTAJ Dodaje do wpisu analizę tekstu z MyśloZbrodni, warto zajrzeć. Okazuje się bowiem, że aby zmanipulować tekst nie trzeba docierać do autora, wystarczy odpowiedni przekład i omówienie tekstu.

poniedziałek, 19 lutego 2007, geralt9

Polecane wpisy

  • Palikota bruderszafty z TVN

    Zastanawiacie się jak to się dzieje, że niektórzy politycy są częściej zapraszani do programów telewizyjnych a inni wcale lub sporadycznie? Albo dlaczego niektó

  • TVP zbyt obiektywna jak na standardy Wyborczej?

    Gazeta Wyborcza bije na alarm. TVP pod rządami Farfała łamie wszelkie standardy i ośmiela się wysyłać swoich reporterów w miejsca, które TVN i Polsat omijają z

  • Cytat dnia - Palikot o Kaczyńskim

    - Nie ma karty kredytowej, nie ma prawa jazdy, nie zbudował domu, nie zrobił dziecka, nie ma żony... - wyliczał Palikot kolejne, jego zdaniem, mankamenty prezes

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
moon5
2007/02/19 16:20:59
Na początku jeszcze wierzyłam w Kaczyńskich, mimo że nie brałam udziału w wyborach. Z miesiąca na miesiąc jestem coraz bardziej rozczarowana osobowościami i postępowaniem tych ludzi. To wszystko przypomina jakiś ponury kabaret.
-
Gość: nitra, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/02/19 18:38:52
Do moon5

Kaczory nie chcą poprawiać państwa poprzez poprawianie instytucji. Wiedzą, że naprawianie instytucji na poziomie operacyjnym wiele nie da. Żeby coś zmienić na prawdę, to trzeba naruszyć interesy grupowe powstałe w 3RP. I stąd ten kwik.

Niech żyją Kaczory!
-
moon5
2007/02/19 20:20:22
Jeśli naruszenie interesów pewnych grup miałoby zmienić ten kraj (w tym zmniejszyć antysemityzm), to do takiego zadania powinni być skierowani naprawdę twardzi i mądrzy ludzie, niekoniecznie z prawicy. Kaczyńscy dla zaspokojenia swych wygórowanych ambicji politycznych weszli w koalicję z nacjonalistyczną LPR. Woleli to niż podporządkowanie się PO.
-
2007/02/19 20:21:23
ako "skrajnie niesprawiedliwy, wręcz haniebny" uznał prezydent Lech Kaczyński krytyczny wobec polskiego rządu artykuł w prestiżowym brytyjskim tygodniku "The Economist".

- Artykuł - skrajnie niesprawiedliwy wręcz haniebny - został napisany niejako w przenośni w Polsce, a nie w Wielkiej Brytanii. Ci ludzie, którzy inspirują coś takiego, działają przeciwko Polsce, działają świadomie, bo ich Polska nic nie obchodzi - powiedział prezydent.

W artykule "The Economist" wyrażono opinię, że "Kłótliwy, uparty jak osioł (pig-headed) polski rząd przetrwał prawie osiemnaście miesięcy, wbrew oczekiwaniom większości komentatorów. Lech i Jarosław Kaczyńscy (...) może i są katastrofalni w polityce zagranicznej, ale w kraju życie toczy się świetnie".

"The Economist" odnotowuje, że Polska uzyskała w ubiegłym roku rekordowo wielkie inwestycje zagraniczne - 14,7 miliarda USD, a gospodarka rozwija się w tempie prawie 6 proc. rocznie.
-
2007/02/19 20:23:29
moon o jakim antysemityzmie w naszym kraju mowisz? Skad takie argumenty?? Poza tym od kiedy wygrana partia ma podporządkować się przegranej, przestań demonizować PiS wyssanymi z palca argumentami!
-
ckwadrat
2007/02/19 21:31:40
Świetna analiza tekstu oczywiście, że Lucasa. Artykuł jest w oryginale na jego blogu . Notka z 15 lutego.
-
moon5
2007/02/19 21:42:04
Mówię o odradzającym się już od dłuższego czasu polskim antysemityzmie, o którym coraz więcej się pisze na różnych forach i który po prostu czasami widać i słychać w rzeczywistości.
Poza tym prezydent w ostatnich miesiącach odsłonił co najmniej dwa pomniki nacjonalistów i ludzi o dwuznacznej przeszłości. To przeważyło o mojej niechęci do braci. Zapowiadali budowę państwa solidarnego, a gdzie jest ta ich solidarność ze wszystkimi Polakami niezależnie od ich pochodzenia.
Poza tym jeśli w kraju jest tak świetnie, to dlaczego mamy najwięcej dzieci żyjących w nędzy, największe bezrobocie i chyba w ogóle największy obszar biedy w całej Unii.
-
2007/02/19 22:05:20
Moon przerażasz mnie swoja histerią, zastanów się nad tym jakie slogany wygłaszasz. Pokaz mi gdzie tak strasznie wybuchły ogniaska polskiego antysemityzmu, nie zauwazyłem, poważnie. Nie uwazam aby w kwestii żydowskiej coś w naszym kraju zmieniło się na gorsze, przeciwnie, w ubiegłym tygodniu otwarto w Lublinie po 50 latach największą szkołę rabinacką w Europie, gośćmi byli oficjele z kraju i z całego świata, władze miasta. Nie doszło z tej okazji do ekscesów, pełna kultura.

Nie śledziłem jakie pomniki odsłaniał prezydent, możesz podać nazwiska tych osób o dwuznacznej przeszłości?

Nie prawawdą jest że mamy najwięcej dzieci żyjących w nędzy (nie wiem czy chodzi ci o świat, region czy Europę?). Na podstawie jakich danych porównawczych wysnuwasz ten wniosek? I nie mamy takze największego obszaru biedy w Europie! Długo mój region - Lubelszczyzna był najbiedniejszym regionem ale wierz mi to nie wina Kaczynskich (ich zasługą nie jest takze to ze juz nie jestesmy najbiedniejsi, za nami jest Rumunia i Bułgaria które teraz wstapily do Unii). Ale juz sie cos rusza i u nas, ludzie zaczynaja wychodzic z bezrobocia, podnoszone sa pensje, aktywizuje sie biznes. przemyslu tu nigdy raczej nie bedzie ale handel i uslugi rozkwitaja.

Mysle Moon ze za duzo sluchasz domoroslych wichrzycieli, dla ktorych sytuacja w kraju sie unormuje a gospodarki umocni gdy tylko odsuna Kaczynskiego od wladzy, ale nie pozycji zlotego na rynku sie boją lecz tego co dzieje sie ze sluzbami i ujawnianiem afer.
-
2007/02/19 22:53:12
Dodaje do wpisu analize tekstu z Myslozbrodni, warto zajrzeć. myslozbrodnia.blogspot.com/2007/02/paszkwil-i-paszkwilanckie-tumaczenie.html
-
moon5
2007/02/19 23:05:26
Jak zauważysz wybuch jakiegoś ogniska antysemityzmu, to już będzie za późno. Z ostatnich dni - choćby książeczka starego Giertycha. Gdyby nie miał swoich odbiorców, nie pisałby takich dzieł.
Dziwię się, że Ty, prawicowiec, nie wiesz o pomniku antysemity Dmowskiego w W-wie i Józefa Kurasia w Zakopanem, partyzanta, który najprawdopodobniej wymordował wielu Żydów. Nie wierzę, że nie słyszałeś o kontrowersjach towarzyszących poparciu prezydenta dla idei tych pomników. Zrobił to, aby przypodobać się pewnym kręgom.
Według dzisiejszego raportu Komisji Europejskiej (PAP) w Polsce jest najwięcej dzieci żyjących w biedzie(29%) ze wszystkich krajów UE. Według trochę starszych raportów mieliśmy największą nędzę i bezrobocie w Unii. Przecież napisałam wyraźnie, ze chodzi mi o Unię.
U mnie nie ma żadnej histerii, ale gdy czytam na forum Wiadomości.gazeta.pl jak ogromne jest zniesmaczenie niektórych ludzi Kaczyńskimi, to zastanawiam się oni jak wytrzymają to psychicznie jeszcze 2,5 roku.
Ja mieszkam na Wybrzeżu i Pomorskie jest jednym z najbogatszych rejonów kraju, jednak i tu są ludzie bardzo biedni a tym trochę bogatszym tez się nie przelewa, poza tym w telewizji mogę zobaczyć co dzieje się w innych regionach.
Moja wizja kraju jednak trochę się różni od Twojej. Pozdrawiam.
-
2007/02/19 23:29:27
Moon rowniedobrze moge napisac ze grozi nam inwazja Marsjan, nie widac ich ale jak juz ich zobaczysz to bedzie za późno..

Co do pomników to byłem na urlopie i nie słyszałem, co nie znaczy ze nie znam życiorysów tych osób. "Ogień" nie był antysemitą, to "gęba" dorobiona mu przez komunistyczną propagandę bo dał im mocno popalić, nie mogli pozwolić sobie na męczennika bez skazy, co do Dmowskiego to przeczytaj prosze jego zyciorys, dowiesz sie za co stawiaja mu pomniki, wspomne tylko, że za zasługi na rzecz niepodległości oraz za przyczynienie się do rozwoju polskiej świadomości narodowej, Dmowski został w styczniu 1999 roku, w 60 rocznicę śmierci uczczony przez Sejm RP jako mąż stanu, specjalną uchwałą.

Piszesz wciaz ze czerpiesz wiedze o Polsce i swiecie z forum GW. To raczej nie reprezentatywne miejsce, zeby miec lepszy oglad swiata proponuje zagladac jeszcze w wiele innych miejsc, glownie do ksiazek, nie tylko TV i netu. Aha i przeczytaj komentarz do artykulu z Economist w MysloZbrodni (podalem link) moze troszke przejzysz na oczy jesli chodzi o GW.
-
2007/02/19 23:34:14
Jeszcze co do Giertycha i antysemityzmu - niedawno "Rzeczpospolita" zamiescila taka notke:

Książka izraelskiego profesora budzi ogromne kontrowersje. Opisuje w niej rytualne mordy dokonywane przed wiekami przez Żydów na chrześcijańskich dzieciach.

Profesor Ariel Toaff jest szanowanym naukowcem, szefem Wydziału Historii Żydowskiej na Uniwersytecie Bar-Ilan w Tel Awiwie. Specjalizuje się w dziejach wyznawców judaizmu mieszkających w średniowiecznej Europie.

Jego najnowsza publikacja wprawiła jednak w osłupienie kolegów historyków i przedstawicieli społeczności żydowskich. W monografii "Krwawa Pascha. Europejscy Żydzi i rytualne mordy" prezentuje tezę, że antysemicki mit dotyczący porywania i zabijania chrześcijańskich dzieci miał potwierdzenie w faktach. Według włoskiego dziennika "Corriere della Sera" Toaff udowadnia, że wiele podobnych zbrodni rzeczywiście miało miejsce w latach 1100 - 1500 w okolicach Trydentu.

Chyba w kazdym kraju (nawet Izraelu) zdazaja sie jednostki z wlasna wizja swiata, to juz antysemityzm calego narodu? W takim razie w Izraelu mieszkaja antysemici...
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/02/20 00:46:05
wlasnie Edward Lucas to napisal, osoba ktora rok temu byla calkiem przychylna temu rzadowi.

edwardlucas.blogspot.com/
-
moon5
2007/02/20 01:32:04
Ja wcale nie napisałam, Geralt, że czerpię swą wiedzę o Polsce i świecie z forum GW. Przeczytałam niemało książek, w internecie odwiedzam także inne adresy niż GW. Nie będę się za bardzo odsuwała od Gazety, bo głównie oni walczą z antysemityzmem w Polsce.
Znowu powraca kwestia mordowanych dzieci. W tamtym mniej więcej okresie były również wyprawy krzyżowe i "dziecięca krucjata", a papież z rodu Borgiów miał kilkanaścioro dzieci i brał udział w orgiach seksualnych. Tamte czasy już dawno minęły i nawet jeśli wieki temu były przypadki mordowania dzieci przez jakąś grupę Zydów, to nie było to powszechne, poza tym od dawna juz takie zdarzenia nie maja miejsca.
-
tierralatina
2007/02/20 01:54:37
Paszkwil? Celna analiza. I wcale nie taka anonimowa. Nie trzeba byc geniuszem, aby dowiedziec sie kto pisze o Polsce w tym tygodniku. Ani zeby przeczytac jeszcze bardziej ostre krytyki Kaczynskich u niego na blogu...
-
2007/02/20 09:01:09
Sytuacją idealną byłoby gdyby artykuł o Polsce powstał nie w Polsce, np. w Brazyli.
gonzodemon.blox.pl
-
2007/02/20 15:27:20
Moon:
Mówię o odradzającym się już od dłuższego czasu polskim antysemityzmie, o którym coraz więcej się pisze na różnych forach i który po prostu czasami widać i słychać w rzeczywistości.

U mnie nie ma żadnej histerii, ale gdy czytam na forum Wiadomości.gazeta.pl jak ogromne jest zniesmaczenie niektórych ludzi Kaczyńskimi,

Po takich tekstach uznalem ze czerpiesz wiedze z forum, ciesze sie ze tak nie jest.
Czepilas sie bezkrytycznie antysemityzmu w Polsce (ktorego nie ma co sama przyznalas) i jestes glucha na argumenty pokazujace ci to. Poczytaj co dzieje sie we Francji, to jest antysemityzm a nie gadanie starego Giertycha bo tacy jak on wystepuja nawet w narodzie zydowskim co ci pokazalem.
-
2007/02/20 15:28:20
tierralatina, podaj prosze definicje analizy, mam wrazenie ze nie czytalas nigdy analitycznego artykulu.
-
moon5
2007/02/20 23:50:49
Gdybyś inaczej rozmawiał z ludźmi i nie interpretował demagogicznie czyichś słów, wówczas miałbyś większą szansę przekonania innych do swoich poglądów.
A wnioski o Polsce i świecie wysnuwam przede wszystkim ze swego własnego oglądu.
-
2007/02/21 10:15:12
moon, przeczytaj prosze swoje wpisy, ja jestem demagogiem? Przy takiej histerii jaka zaprezentowalas jak mozna inaczej interpretowac?
-
moon5
2007/02/21 23:17:44
Niepotrzebnie nazywasz histerią irytację spowodowaną nieudolnością braci K.
-
2007/02/22 08:40:37
Nie, histeria jest dla mnie wszechobecny antysemityzm, niepodpożądkowanie sie PO przec co zyje nam sie coraz gorzej, tak ze nawet najbogatszym sie nie przelewa. To juz nie demagogia, to histeria.
Geralt.blox.pl

darmowe liczniki web stats stat24.com http://geralt.salon24.pl Prawy Prosty - galba.net.pl Gdańszczanin.blox.pl Kataryna.blox.pl Wpisz24.pl Dokwadratu.blogspot.blox.pl Haribu.blog.onet.pl Andrzejwegrzyn.wordpress.com Myslozbrodnia.blogspot.com Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie website stats