Ja jestem włóczęgą, wiedźminem, mutantem, który wykańcza czerwone potwory.
Blog > Komentarze do wpisu
Wolą Mao niż Matkę Teresę

To info za Pulsem Biznesu i PAPem. Ale tak ku pamięci. I nie chodzi mi o jakiś zarząd budynku bo mają prawo sobie palić świeczki nawet diabłu, ale o hipokryzję. Bo Hitlerowi by nie mogli, nawet jakby chcieli... Ech ten sentyment do komunistów i chińskiej tandety...

 

Tysiące katolików protestują przeciw decyzji właścicieli Empire State Building, legendarnego wieżowca w Nowym Jorku, którzy odmówili uczczenia pamięci Matki Teresy ozdobnym oświetleniem budynku.

Z rozmaitych okazji na Empire State Building, najwyższym drapaczu chmur w Nowym

Jorku, zapalane są kolorowe światła. W ubiegłym roku uczczono w ten sposób m.in. 60. rocznicę powstania komunistycznych Chin.

Zarządzająca budynkiem spółka Empire State Building Company L.C.C. odmówiła jednak oświetlenia go w kolorach biało-niebieskich z okazji stulecia urodzin Matki Teresy z Kalkuty, przypadających 26. sierpnia. Nie podano powodów tej decyzji.

O uczczenie w ten sposób Matki Teresy zwróciła się do zarządu budynku Liga Katolicka. Kiedy jej odmówiono, Liga zebrała ponad 6 tys. podpisów pod protestem przeciwko tej decyzji.

"Innymi słowy, największy masowy morderca w historii, Mao Tse Tung, zasłużył w ich oczach na to, czego odmówiono Matce Teresie" - powiedział telewizji Fox News prezes Ligi Katolickiej Bill Donahue.

Matka Teresa, zakonnica i laureatka pokojowej Nagrody Nobla, zasłynęła z budowy setek szpitali, sierocińców, schronisk dla bezdomnych i innych instytucji pomocybiednym w Indiach i innych krajach.

Zmarła w 1997 r. w wieku 87 lat. W Watykanie trwa jej proces kanonizacyjny.

Tomasz Zalewski (PAP)

PAP
czwartek, 20 maja 2010, geralt9

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Geralt.blox.pl

darmowe liczniki web stats stat24.com http://geralt.salon24.pl Prawy Prosty - galba.net.pl Gdańszczanin.blox.pl Kataryna.blox.pl Wpisz24.pl Dokwadratu.blogspot.blox.pl Haribu.blog.onet.pl Andrzejwegrzyn.wordpress.com Myslozbrodnia.blogspot.com Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie website stats