Ja jestem włóczęgą, wiedźminem, mutantem, który wykańcza czerwone potwory.
środa, 23 marca 2011
Ile Tusk wziął za reklamę Biedronki?

Kilka dni temu Polskę obiegła informacja, że artysta kabaretowy Szymon Majewski otrzymał 3,3 mln za reklamę PKO. Specjaliści zawyli, że PKO psuje rynek, bo takiego celebryte można mieć za 500 tys.

Ciekaw jestem ile zainkasował inny artysta Donald Tusk, który reklamuje wraz z rodzinądyskont Biedronka. Czy gaża jest porównywalna czy też sklep znalazł frajera reklamującego go za free. Jeśli ta druga wersja się potwierdzi to dopiero mamy skandal z psuciem rynku reklamy w Polsce.

Tagi: Tusk
15:13, geralt9
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 21 marca 2011
Debata o OFE: i zostanę z tą opinią jak ten ch...

Kiedyś Jan Himilsbach otrzymał propozycję zagrania w amerykańskim filmie. Pod jednym warunkiem: nauczy się angielskiego. Koledzy pytają jaką podjął decyzję, na co odparł: Zrezygnowałem. Dlaczego? - pytają przyjaciele. Wiecie - odpowiada Himilsbach - może i nauczyłbym się języka ale pomyślałem, że jak ze mnie zrezygnują to zostanę z tym angielskim jak ten chuj...

Mam podobne odczucie po debacie o OFE. Na zakńczenie usłyszałem, że może przynajmniej telewidzowie wyrobli sobie opinię. Po co? Przecież i tak nie ma referendum i nikt nas nie pyta o zdanie gdzie trafią zabierane nam pieniądze. Mam wrażenie, że po debacie zostanę ze swoją opinią jak Himilsbach z angielskim...

Tagi: OFE
21:55, geralt9
Link Komentarze (1) »
wtorek, 08 marca 2011
Dzień kobiet - rocznica defloracji Klary Z.

W rocznice defloracji Klary Zetkin życzę wszystkim feministkom by też miały co świetować.

wtorek, 01 marca 2011
SLD bojkotuje Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

Po raz pierwszy obchodzimy dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.W Lubliniepamięć żołnierzy podziemia uczcił m.in. sejmik województwa. Bez SLD.

W oświadczeniu przyjętym głosami PSL, PO i PiS (SLD się wstrzymało) radni nawołują szkoły i biblioteki do "upowszechniania prawdy" o żołnierzach podziemia– pisze gazeta w Lublinie. Sejmik poprosił regionalistów, by przybliżali sylwetki prawdziwych "bohaterów Rzeczpospolitej, wiernych synów i córek Ojczyzny", m.in. Hieronima Dekutowskiego "Zaporę" czy Edwarda Taraszkiewicza "Żelaznego".

SLD nie jest jednak nieczuły na pamięć historyczną. Historię traktuje jednak wybiórczo, bo lubelscy działacze kochają i pielęgnują pamięć o początkach PRL z innej perspektywy:

Sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD w Lublinie Piotr Zawrotniak powiedział, że historii nie da się przekreślić i nie trzeba się wstydzić za marzenia pokolenia, które dźwigało trudy odbudowy Polski po zniszczeniach wojennych. „Warto pamiętać, że PKWN nie przyszedł do nas bezpośrednio z Moskwy, a wskutek decyzji sojuszników, którzy wszystko ustalili w Jałcie. Byliśmy pionkiem w tej grze, nic nie znaczącym” – powiedział Zawrotniak. Jego zdaniem trudno będzie w świadomości Polaków wymazać minione „półwiecze trudnej, często bolesnej przeszłości”. „Spróbujmy ten czas ocenić uczciwie, nie zapominając o tym, że bez PKWN nie byłoby polskiego Sierpnia, Lecha Wałęsy, Okrągłego Stołu, pierwszej bezkrwawej rewolucji, a efekcie - zgonu imperium zła” – dodał Zawrotniak.

Za komentarz niech posłuży wypowiedź ppor. Józefa Bandzo ps. Jastrząb, żołnierza Łupaczki, wywiad z którym publikuje dzisiejsza Rzeczpospolita:

Dla wielu ludzi w III RP byliśmy niewygodni. O ile walka o niepodległość z najeźdźcą niemieckim była powszechnie uznawana za słuszną, o tyle ta sama walka o niepodległość z najeźdźcą sowieckim wzbudzała już „kontrowersje". W efekcie wielu moich kolegów, którzy walczyli za Polskę, a potem byli represjonowani, zmarło w nędzy. Do dziś wielu żołnierzy wyklętych ma emerytury po tysiąc złotych, podczas gdy nasi oprawcy dostają od niepodległej Rzeczypospolitej po 7 czy 8 tysięcy. Żadnego z nich nie pociągnięto też do odpowiedzialności. To wywołuje wśród nas rozgoryczenie.

Geralt.blox.pl

darmowe liczniki web stats stat24.com http://geralt.salon24.pl Prawy Prosty - galba.net.pl Gdańszczanin.blox.pl Kataryna.blox.pl Wpisz24.pl Dokwadratu.blogspot.blox.pl Haribu.blog.onet.pl Andrzejwegrzyn.wordpress.com Myslozbrodnia.blogspot.com Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie website stats